Vaka görünmeyen illerde okullar açılacak mı?

23

Canlı yayın esnasında koronavirüs salgını konusundaki süreci değerlendirmiş olan Milli Eğitim Bakanı görevinde bulunan Selçuk, ”Bizim illerimizin bazılarında hiç bir vaka görülmüyor. Bazı illerimiz içerisinde de çok fazla vaka mevcut. Hangi iller üzerinde durum nedir şeklinde bir çalışmamız da yer alıyor. Taşıyıcılık faktörünün üstünden de bakmak gerekli. Eğer ki illere göre okulların açılması olur ise buna da hazır durumdayız” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanı görevinde bulunan Ziya Selçuk, Mehmet Acet’in sunmakta olduğu Başkent Kulis programı esnasında koronavirüs salgınının gündemine yönelik çok önemli açıklamalarda bulundu. Okulların açılış programıyla alakalı olarak konuşma gerçekleştiren Selçuk, vakalarla alakalı sayının bulunmadığı veyahut çok az olduğu iller içerisinde okulların açılması halinde buna hazır durumda bulunduklarını ifade etti. 

Dünyanın tamamında okulların açılmayla alakalı raporları takip etmekte olduklarını ifade eden Selçuk. Türkiye’nin sağlık yönünden mevcut durumdaki verilerin neler göstermiş olduğu bilim kurulunun neler söyleyecek olduğu yalnızda Türkiye’nin iyileşmesinin yetmediği ve hepsinin analiz edildiğini açıkladı. Asıl hedefin 1 Haziran olduğunu açıklayan Selçok yaşamın normalleşmesini istediklerini açıkladı. Bilimin çok önemli bir yol göstericiliği olduğuna değinen Selçuk Bilim kesin bir şekilde açılamaz der ise okulların açılma işleminin Eylül ayına kalacağını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.