İntihara kalkışan kadını polis memurları kurtardı

29

İstanbul ilinde yer alan Bakırköy ilçesinde deniz kenarında tek bir başına oturmaya başlayan 34 yaşında bulunan Zeliha V, denize atladı ve intihar etmek istedi. Ortalama bir şekilde 20 metre kadar sürüklenmiş olan kadını peşinden atlamış olan polis memurları kurtardı. Zeliha V’nin bir müddet öncesinde nişanlısından ayrılmış olduğu ve psikolojik tedavi görmeye başladığı bilgisine ulaşıldı. Kurtarma anlarına ait görüntüler de polis ekipleri tarafından saniye saniye kayıt altına alındı.

Geçmiş olduğumuz gün saatler 14:15 civarında İstanbul ilinde yer alan Bakırköy ilçesindeki Şenlik Köy Mahallesinin Florya Sahili üzerinde koronavirüsü önleme çalışmalarının dahilinde devriye görevini sürdüren Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, sahil hattı üzerinde yer alan kayalıklar üzerinde tek başına oturmakta olduklarının farkına vardıkları kadının yanına yaklaşmayı istedi. Polis memurlarının yanına yaklaşmakta olduğunu fark eden kadın aniden ”Bana sakın yaklaşmayın” ifadelerini kullanarak denize atlamış oldu.

Olumsuz bir durumdaki hava koşullarından dolayı dalgalı durumda bulunan denizde aniden kıyıdan 20 metre kadar uzağa sürüklenmiş olan kadını kurtarabilmek amacıyla polis memurları denize atlamış oldu. Yüze yüze kadına ulaşmış olan polisler, 34 yaşında bulunan Zeliha V. isimli kadını kıyıya çekti ve kurtardı. İntihar teşebbüsünde bulunmuş olan kadın olayın yaşandığı yerde tedavi altına alındıktan hemen sonrasında ifadesine başvurulmak amacıyla da hızlı birş ekilde Yeşilköy Şehit Şakir Tosun Polis Merkezi’ne götürülmüş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.