Hayat Eve Sığar adlı uygulamaya maske talebi özelliği

38

Sağlık Bakanlığı tarafından geçmiş olduğumuz günler içerisinde devreye sokulan Hayat Eve Sığar isimli uygulamaya yeni ilave edilen özellikle istihkakınız olan bedava maskeyle ilgili talepte bulunma olanağı sağlanmış oldu.

Türkiye içerisinde görülen koronavirüs salgınlarına karşı mücadele konusunda en önemli olan ürün maske. Devlet, fırsatçıların önüne geçebilmek amacıyla da maske satışını yasaklamasının yanı sıra PTT ile birlikte eczaneler üstünden bedava bir şekilde dağıtım yapmaya başladı. Bu söz konusu dağıtım kanallarının yanlarına çok daha yeni bir seçenek daha ilave edildi.

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs ile alakalı vakaları takip amacıyla kullanıma sokmuş olduğu Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinde ”Maske talep et” isimli butona tıklayıp istihkakınız olan maskeyi isteyebiliyorsunuz. Maske almak amacıyla kodunuz oluştu ise ezcaneden bedava bir şekilde maskelerinizi alabilmektesiniz. Aksi bir halde de ”Şu an içerisinde adınıza tanımlı bir kod veyahut maske alma hakkınız yoktur” şeklinde bir uyarı karşınıza çıkmakta.

”Maske talep et” isimli buton iOS işletim sistemli telefonlar üzerinde Hayat Eve Sığar adlı uygulama güncellendikten sonra çıkmaya başlıyor. Uygulamanın güncelleme işlemi de Apple Store üzerinde gözükmemekteyse markette uygulamanın sayfasına gidip güncelleme yapabiliyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.