AKOM’dan yağış konusunda uyarı

23

Afet Koordinasyon Merkezi’nin paylaşmış olduğu em son verilere bakılır ise, bugün Balkanlar üstünden yurda giriş gerçekleştiren yağışlı hava, hafta sonu süresince İstanbul ili içerisinde etkisini göstermeye devam edecek. Yetkili isimler, meydana gelebilecek bir takım yerel olumsuzluklara karşı da vatandaşlar için uyarılar yaptı.

AKOM tarafından paylaşılmış olan özel verilere bakılacak olursa bugün Balkanlar üstünden yurda giriş gerçekleştirmiş olan yağışlı hava, hafta sonu süresince İstanbul ili içerisinde etkisini göstermiş olacak. AKOM, vatandaşları çok daha dikkatli olmaları hususunda uyarmış oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’ne ait olan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılmış olan söz konusu açıklama içerisinde, hafta başına kadarki zaman diliminde (Pazartesi) etkili olması beklentilerinde bulunan yağışlı hava nedeniyle Silivri ilçesinin yanı sıra Çatalca ilçesi ile birlikte Arnavutköy ilçesi ve Sarıyer ilçesi gibi kuzey bölgeleri ilk sırada olmak üzre, ilin zamamında kısa zamanlı (10 ila 20 dakika süren) ve de şiddetli, su baskınlarına sebep olabilecek gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanabilecek olduğu ifade edildi.

Yetkili isimler meydana gelebilecek yerel durumdaki olumsuzluklarla ilgili olarak su baskınının yanı sıra göllenme ile birlikte yıldırım ve ulaşım konusunda aksamalar ve benzerindeki hadiselerle ilgili vatandaşa uyarılar yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.