Oxford üniversitesinden aşı konusunda müjde gelmiş durumda

19

Çin’de yer alan Vuhan kenti içerisinde ortaya çıkmış olan ve kısa zaman içinde bütün dünyayı etkisi altına almış bulunan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı dünyanın tamamında 235.000 taneden fazla insan yaşamını kaybetti, 3.337.000 tanenin üstünde de vaka yer alıyor. Salgını önleyebilmek maksadıyla pek çok ülke aşı ile birlikte ilaç geliştirmeye gayret ederken, dünya üzerindeki en iyi üniversitelerden biri olarak gösterilmiş olan Oxford Üniversitesi içerisinde Profesör görevinde bulunan John Bell yapmış olduğu söz konusu açıklama üzerinde, geçmiş olduğumuz günler içerisinde çalışmalara başlamış oldukları korona virüs aşısı konusunda çok önemli yol kat ettiklerini ifade etti.

Profesör görevinde buluna nJohn Bell, Kovid-19 ile alakalı aşıyı ortalama bir şekilde 320 kişinin üstünde denemiş olduklarını ve olumlu sonuçlar almış bulunduklarını açıkladı. Aşının hazır durumda bulunması halinde dağıtılması amacıyla İngiltere’nin en büyük ilaç şirketlerinden AstraZeneca şirketiyle anlaşma yapmış olduklarını belirten Profesör Bell, Haziran ayının ortalarından itibaren söz konusu aşının piyasaya çıkartılması amacıyla çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti.

Profesör görevinde bulunan John Bell, söz konusu hedeflerinin Haziran ayının ortalarına kadar Covid-19’a karşı tamamen önlem alınabilecek çok önemli bir aşı üretmek olduğuna vurgu yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.