Kocaeli ilinde vatandaşlar sokaklardaydı

19

Koronavirüs salgınıyla mücadele aralıksız bir şekilde devam ederken termometrelerin 20 dereceyi göstermeye başladığı Kocaeli ili içerisinde vatandaşlar da soluğu dışarıda almış oldu. Kent içerisinde bankları doldurmuş olan vatandaşlar, sosyal mesafeyle alakalı kuralı hiç bir şekilde dikkate almadı.

Koronavirüs ile alakalı önlemlerin dahilinde uygulamaya koyulan dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermiş olmasının sonrasında termometrelerin 20 dereceyi göstermeye başladığı Kocaeli ili içerisinde vatandaşlar sokaklara akın etmeye başladı. Evde bunalmış olduğundan dolayı dışarı çıktığını ifade eden bir tane vatandaş da kendisini; ”Ben de sokağa çıktım ancak çok pişmanım” ifadelerine yer vererek savundu. Kocaeli ili içerisinde koronavirüs ile alakalı önlemlerin dahilinde uygulanmış dört gün süren sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermiş olmasıyla beraber vatandaşlar soluğu dışarıda almaya başladı.

Sıcaklığın ortalama bir şekilde yirmi derece olarak ölçülmüş olduğu İzmit ilçesi içerisinde vatandaşlar, caddelerin aynı sıra sokak ve de banka önlerini doldurmuş oldu. Bankaların ön kısımlarında meydana gelen yoğunluğun önlenmesi amacıyla da emniyet mensupları vatandaşlara sürekli olarak uyarılar yaptı. Güneşten korunmaya uğraşan bazı vatandaşlar da parklarda yer alan ağaçlar ile birlikte saçakların altında serinlemiş oldu. Bankları adeta doldurmuş olan vatandaşlar, W’sosyal mesafe” ile alakalı kuralı da hiç bir şekilde dikkate almış değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.