Akrabaların arazi kavgası ölümle sonuçlandı

18

Şanlıurfa ilinde yer alan Birecik ilçesi içerisinde, arazi anlaşmazlığından dolayı akraba olan iki tane aile arasında meydana gelen silahlı kavga esnasında bir kişi yaşamını yitirirken 5 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Şanlıurfa ilinde yer alan Birecik ilçesi içerisinde akraba oldukları bilgisine ulaşılan ili tane aile arasında meydana gelen silahlı kavga esnasında 1 kişi yaşamını yitirdi, beş kişi de yaralanmış oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa söz konusu bu olay akşam saatlerine doğru Birecik ilçesinde yer alan kırsal Yaylacık Mahallesi’nde gerçekleşti. İddialara bakılırsa, akraba durumda bulunan Güneş ailelerinin arasında arazi anlaşmasızlığından dolayı meydana gelmiş olan tartışma, kısa zaman içinde silahın yanı sıra sopalı ve de taşlı kavgaya döndü. Kavga esnasında, kim tarafından ateşlenmiş olduğu tespit edilemeyen tabancadan çıkan merminin isabet etmiş olduğu Ramazan Güneş (47) olayın yaşandığı yerde yaşamını yitirmiş durumdayken, Abdulkadir (15) ile birlikte Mehmet (22), Ökkeş (19),
Ahmet (47) ve Fehmi Güneş (32) yaralanmış oldu. Mahallede yaşamını sürdürenlerin ihbarda bulunmasının sonrasında olayın yaşandığı yere çok fazla sayıda jandarma ekibiyle birlikte sağlık ekibi yönlendirildi. Yaralı şahıslar, sağlık personellerinin ilk müdahalesinin hemen sonrasında hızlı bir şekilde Birecik Devlet Hastanesine götürülüp tedavi altına alındı. Ramazan Güneş’in cansız durumda bulunan bedeni de olayın yaşandığı yerde gerçekleştirilen incelemenin sonrasında morga götürüldü. Söz konusu bu olayla alakalı olarak soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.