Silahlı grup köy bastı ve katliam yaptı

29

Mozambik içerisinde bir tane köyü basmış olan silahlı grup, bölge halkında yer alan gençleri kendi arasına almayı istedi. Gençler bu talebe karşı geldiğinden dolayı da silahlı grup köyde yer alan 52 kişiyi katletmiş oldu.

Güney Afrika ülkelerinden biri olan Mozambik’te yer alan Cabo Delgado vilayetindeki bir köye silahlı gruplar tarafından baskın gerçekleştirildi. Köyde yer alan gençleri kendi aralarına alma konusunda talebi olan grup, olumsuz bir yanıt aldığından dolayı 52 kişiyi de öldürmüş oldu.

Mozambik’te yer alan Polis Sözcüsü görevinde bulunan Orlando Mudumane, yerel basına yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde, silahlı şahısların Cabo Delgado vilayetinde yer alan Muidumbe bölgesi üzerindeki Xitaxi köyü içerisinde bir saldırı gerçekleştirdiğini ifade etti. Saldırganların köyde yer alan gençleri gruplarına dahil etmeye çalışmış olduğu bilgisini veren Mudumane; ”Gençler karşı çıktığından dolayı da silahlı grup kızdı ve 52 kişiyi de burda katletti.” ifadelerine yer verdi. Mudumane, silahlı durumdaki gruba yönelik operasyon başlatılmış olduğunu ifade etti.

Mozambik içerisinde geçtiğimiz yıldan bu yana kamu binaları ile birlikte güvenlik güçlerine yönelik çok fazla sayıda terör saldırısı gerçekleştirildi Söz konusu bu saldırılardan, Eş-Şebab şeklinde isimlendirilen terör örgütü sorumlu tutulmaktayken, grubun Somali’de aynı adı taşımakta bulunan örgütle bağlantısının bulunup bulunmadığı da henüz doğrulanabilmiş değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.