Çin’deki yeni vakalar panik yarattı

26

Yeni tip olarak öne çıkan koronavirüs testi pozitif çıkmış olan insanların sayısı 1 milyon 853.000 kişiyi geçmiş durumdayken güncel verilerle alakalı olarak peş peşe açıklamalar gelmeye başladı. Son dönemler içerisinde yeni vaka sayısı üzerindeki artışı adeta sıfıra kadar indirmiş olan ve bazı bölgeler üzerinde sokağa çıkma yasaklarını gevşetme kararı alan Çin’de 108 tane yeni vaka görülmüş olması büyük bir panik yaratmış durumda. Diğer taraftan Türkiye içerisinde de geçmiş olduğumuz gün 97 kişi salgından dolayı yaşamını yitirdi, pandemi konusunda toplamda can kaybımız 1.198 kişiye kadar yükselmiş oldu. Dünyanın genelinde büyük bir paniğe neden olan koronavirüs hasta etmenin yanı sıra can almayı da sürdürüyor..
Salgının çıkmış olduğu Çin içerisinde de sıkı sokağa çıkma yasaklarının yanı sıra kısıtlamaların gevşetilmesinin hemen sonrasında tam olarak altı hafta geçmişken ilk defa vaka sayısında bir artış yaşanmış oldu.

Çin’in güneydoğusunda yer alan Heilongjiang bölgesi üzerinde vaka sayısının artış göstermesi Çin hükümeti içerisinde de panik yaratmış oldu. Rusya sınırlarında yer alan bölge Çin’in koronavirüsle mücadelesi konusunda yeni cephesi haline gelmiş durumdayken, bugün açıklanmış olan resmi verilere bakılır ise ülkenin tamamında toplamda 108 tane yeni vaka tespit edilmiş oldu. Ülke içerisinde geçmiş olduğumuz gün 99 tane yeni vaka tespit edilmiş idi. Çin içerisinde 5 Mart tarihindeki 143 tne yeni vaka tespitinden sonra dün tespit edilmiş olan 108 tane yeni vakanın ise yeni bir rekor olduğu açıklaması yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.