Sokağa çıkma yasağını ihlal edenlerin sayısında büyük artış

32

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılmış olan son dakika açıklaması içerisinde; ”Sokağa çıkmayla alakalı yasağı ihlal etmiş bulunan toplamda 18.770 kişi için adli veyahut idari işlem gerçekleştirilmiştir,” ifadelerine yer verildi. Bakanlık tarafından yapılmış olan açıklama ise şöyle; ”Koronavirüs tedbirlerinin dahilinde 31 ilimiz içerisinde 10 Nisan 2020’de saatler 24:00’ten itibaren sokağa çıkma yasağı başlamış durumda bulunacak bugün gece saatler 24:00’ü gösterene kadar da sürecektir.

31 ilimiz içerisinde toplam da 63 milyon 640.000 tane vatandaşımız sokağa çıkma yasağının dahilinde evlerinde kalıp alınmış olan söz konusu bu karara yüksek bir seviyede uyum sağlamış durumdadır. Fakat bazı illerimiz içerisinde az bir sayıda bile olsa alınmış bu kararlara uyum sağlamayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ile birlikte TCK’nın alakalı maddelerinin dahilinde adli veyahut idari işlem uygulaması yapılmıştır. Bunun dahilinde sokağa çıkma yasağı başlamış olduğu an itibariyle bu kuralı ihlal etmiş olan toplamda 18.770 kişi için adli veyahut idari işlem gerçekleştirilmiş durumdadır.

Vatandaşlarımız için koronavirüs salgınıyla alakalı olarak mücadelenin dahilinde almış olduğumuz tedbirlere, göstermiş bulundukları duyarlı yaklaşımdan ötürü de teşekkür ediyoruz. Sokağa çıkmayla alakalı yasağı ihlal etmiş bulunan toplamda 18.770 kişi için adli veyahut idari işlem yapılmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.