Korona ile alakalı ortalığı karıştıran iddia

21

Amerika Birleşik Devletleri’nin Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesinin Kimya ile Kimyasal Biyoloji Bölümünün Başkanı görevinde bulunan Doktor Charles Lieber’in söz konusu bu virüsü Çin’e sattığından dolayı tutuklanmış olduğu iddialarını kesin bir dille yalanladı. Lieber’in tutuklanmış olmasının virüsle bir bağlantısının bulunmadığı ve 28 Ocak tarihi içerisinde akademik alan üzerinde bir suç işlemiş oldu, Çin üzerinden fon alımına yönelik olarak ”yanlış beyanlarda” bulunmuş olduğu gerekçe gösterilerek tutuklandığı açıklaması yapıldı..

Çin üzerinden bütün dünyaya yayılmış olan ve kısa zaman içinde dünya tümünde etkili hale gelen korona virüs salgını konusunda çok daha yeni bir iddia ortaya atılmış durumda. Dünyanın tamamında 1 milyon taneden çok korona virüs vakasının görülmüş olduğu ve 82.000 taneden çok kişinin de yaşamını yitirmiş olduğu söz konusu bu virüsü Çin’e, Harvard Üniversitesinin Kimya ile Kimyasal Biyoloji Bölümünde Başkan görevinde bulunan Doktor Charles Lieber’in satmış olduğu ileri sürüldü.

Sosyal medya üzerinde yayılmış olan bu iddiaya bakılırsa, Charles Lieber söz konusu bu virüsü Amerika Birleşik Devletlerinde üretti ve Çin üzerinde yer alan Wuhan Teknikle Üniversitesi’ne yüklü bir tutarda sattı. Bahsi geçen bu iddia, sosyal medya hesapları üzerinden 7 Nisan tarihi içerisinde farklı dillerde 79.000 taneden çok paylaşılmış oldu. Daha sonrasında ise 60 yaşında bulunan Lieber’in tutuklanmış olduğu bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.