Sağlık bakanı çok önemli açıklamalarda bulundu

27

Sağlık Bakanı görevinde bulunan Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu özel bir paylaşım içerisinde, Türkiye üzerinde yeni tip koronavirüs salgınından dolayı yaşamını yitirenlerin sayısının 214 kişiye, vakalarla alakalı sayısının 13.531’e kadar yükselmiş olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Bakan görevine bulunan Koca’nın paylaşmış olduğu Sağlık Bakanlığı’nın mevcut durumdaki verilerine bakılırsa Türkiye içerisinde gerçekleşmiş olan toplamdaki test sayısı da 92.403’e kadar ulaşmış oldu.

Bakan görevinde bulunan Koca paylaşımı esnasında, koronavirüs test sayısı üzerindeki artışa da dikkat çekmiş oldu. Testlerle alakalı sayının düne oran ile %2,2 oranında artış gösterdiğini ifade eden Koca; ”Test merkezi ile alakalı sayımız 75’e kadar ulaşmış durumda. Pozitif durumda bulunan vakaların tespiti konusunda çok daha hızlı bir durumda ve avantajlıyız” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlara koronavirüs salgınıyla alakalı olarak uyarıda bulunmuş olan Bakan görevindeki Koca; ”Sosyal bir durumdaki izolasyondan taviz vermememiz gerekiyor. Temas = Risk. Lütfen bunu hiç bir şekilde unutmayalım” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.