Koronavirüs salgınında sayı yükseliyor

17

Sağlık Bakanı görevinde bulunan Fahrettin Koca, Türkiye içerisinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı yaşamını kaybetmiş olanların sayısının 131 kişiye, vakalarla alakalı sayının da 9.217 kişiye yükselmiş olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Sağlık Bakanı görevinde bulunan Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama üzerinde, Türkiye’de yer alan koronavirüs vakalarıyla birlikte ölüm sayısına yönelik en son bilgileri de açık bir şekilde paylaştı. Geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde 9.982 tane test yapılmış olduğunu ve 1.815 tane yeni tanı koyulduğunu ifade eden Bakan Koca, toplamda 23 kişinin yaşamını yitirmiş olduğunu da belirtti.

Bakan görevinde bulunan Koca’nın açıklamış olduğu en son verilerin sonrasında Türkiye’de Kovid-19 salgınından dolayı yaşamını yitirmiş olanların sayısı 131 kişiye, toplamda yer alan vaka sayısı da 9.217 kişiye kadar yükselmiş oldu.

Bakanlığın paylaşmış olduğu özel verilere bakılırsa, yoğun bakım içerisinde yatmakta bulunan hastaların sayısı 123 kişi daha çoğalarak 568 kişiye kadar yükseldi. Dün açıklanmış olan veriler üzerinde bu sayı 445 kişiydi.

Bakanlığın açıklamış olduğu veriler üzerinde sevindirici sayılarda görülüyor. Buna bakılır ise ülkemiz içerisindeki koronavirüs hastalarının 105 tanesi de iyileşip taburcu olmuş bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.