Koronavirüsten ölenlerin sayısı artıyor

25

Sağlık Bakanı görevinde bulunan Doktor Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden Türkiye içerisindeki koronavirüs hastalarıyla alakalı en son verileri resmi bir şekilde paylaştı.

Bakan görevinde bulunan Koca’nın açıklamış olduğu söz konusu bu verilere bakılırsa ülkemiz içerisinde bugün tam tamına 16 tane hasta daha koronavirüsten yaşamını yitirdi ve böylelikle ülkemiz içerisinde salgından yaşamını yitirenlerin sayısı 108’e kadar arttı.

Bugün içerisinde yapılmış olan 7.461 tane testten 1.704 tanesinin pozitif çıkmış olduğu konusunda bir duyuruda bulunan Bakan, vakalarla ilgili sayının da 7.402’ye kadar yükselmiş olduğunu ifade etti.

Fahrettin Koca’nın paylaşmış olduğu tablo üzerinde yer alan verilere bakılırsa koronavirüs salgınından dolayı ülkemiz içerisinde 445 tane hasta yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteyken entübe hastaların sayısı da 309 olarak açıklandı.

Bakanlığın açıklamış olduğu veriler üzerinde bazı sevindirici sayılarda yer alıyor. Buna bakılır ise ülkemiz içerisindeki koronavirüs hastalarının 70 tanesi de iyileşip taburcu olmuş bulundu.

Salgınla alakalı olarak en fazla merak edilmiş olan konulardan bir tanesi de test sayısıdır. Ülkemiz içerisinde koronavirüs hastalarına bugüne dek yapılmış olan test sayısı da 55.464 şeklinde açıklanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.