İran’da yaşamını yitirenlerin sayısı 2.077 oldu

27

Çin üzerinde ortaya çıkmış olan ve bütün dünyaya yayılmaya başlayan koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı her geçen gün artmaktayken, komşumuz İran ise ölümcül bir durumdaki salgının esiri olmuş vaziyette. Geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman içerisinde meydana gelen 143 tane can kaybıyla beraber ülke içerisindeki toplam can kaybı 2.077 kişiye kadar çıktı.

İran koronavirüsten dolayı 2.000 taneden çok can kaybı yaşamış bulunan dördüncü ülke olarak öne çıktı. İtalya ile birlikte Çin ve de İspanya’nın hemen sonrasında en çok ölümün meydana geldiği ülke konumunda bulunmaya başlayan İran’da, salgından dolayı hayat nerdeyse durma noktasına kadar gelmiş durumda.

Coivd-19’un her geçtiğimiz gün nerdeyse 100 tanenin üstünde can almış olduğu İran üzerinde toplamdaki vaka sayısı 24.811’e kadar artmış durumda. Binlerce sayıdaki insanın halinin kritik olduğu ülke içerisinde, 8.913 insan da virüsün pençesinden kurtulup sağlığına kavuşmuş durumda.

İran’ın Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Hasan Ruhani, yeni tip olarak öne çıkan koronavirüs (Kovid-19) vakaları konusunda birinci dalgayı aşmış olduklarını fakat Nevruz Bayramı amacıyla tatile çıkmış olan vatandaşların geri dönmeye başlamasıyla ikinci dalganın başlayabilecek olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.