Piknik yapılması da yasaklandı

16

Hükümet koronovirüs ile mücadelenin dahilinde önlemlerini arttırmayı sürdürüyor. Dün ile birlikte bugün ”evde kalın” şeklinde çağrı olmasına karşın çok fazla sayıda vatandaş parkların yanı sıra mesire alanlarına doğru akın etmeye başlayınca Tarım ile Orman Bakanlığı harekete geçmiş oldu. Bakanlık almış olduğu bir kararla bahçelerle birlikte park ile mesire alanları içerisinde mangal yakılmasınının yanı sıra piknik yapılmasını yasaklamış oldu.

Sağlık Bakanlığı ise ortaya çıkan bu yeni tip koronavirüs salgınına karşı konaklama tesislerinin yanı sıra restoranlar ile birlikte yurtlar ve de huzurevlerinde uygulanmakta olan tedbirleri arttırmaya başladı. Oteller içerisinde konaklamakta olanların geçmiş olduğumuz 14 günlük zaman zarfında bulunmuş olduğu ülkelerle ülke içinde yer alan seyahat planları bilgilerini içeriğinde bulunan kayıtlar tam ve düzenli bir şekilde tutulmuş olacak.

Restoranlar içerisinde genel bir şekilde enfeksiyon bulaşma riskini azaltabilmek amacıyla masalar arasındaki mesafe 1 metreden daha az bir yakınlıkta olmayacak. Huzurevi ile birlikte yaşlı bakım merkezleri içerisinde koronavirüs hastalığıyla uyumlu şikayetler bulunması halinde, bu merkezler içerisinde kalanlar da yakınen takip edilmeye başlanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.