Hollanda okulları tatil etti

54

Hollanda içerisinde İlköğretim ile Medya Bakanı görevinde bulunan Arie Slobs, yeni tip olarak karşımıza çıkan koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle ülkenin tamamında yer alan okulların pazartesi günü itibariyle 6 Nisan tarihine kadar tatil edilmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu. Hollanda da yer alan hükümet, ülkenin tamamında yaygın hale gelen Kovid-19 vakalarının hemen sonrasında olağanüstü bir şekilde toplandı. Slobs, düzenlemiş olduğu özel bir basın toplantısı kapsamında, okulların 6 Nisan tarihine dek tatil edilmiş olduğunu ve ayrıca çocuk bakım merkezlerinin de kapalı kalacak olduğunu ifade etti.

Hollanda’nın Sağlık Bakanı görevinde bulunan Bruno Bruins ise okulların tatil edilmesinin yanı sıra yerel saat ile 18:00 itibariyle spor kulüplerinin yanı sıra kafe ile birlikte restoranların da kapatılacak olduğunu ifade etti. Halka da ”marketler içerisinde yağmalamayı bir an önce durdurma” konusunda tavsiyelerde bulunmuş olan Bruins, bütün toplumun durumun kötüleşmesini engelleyebilmek amacıyla dayanışma içinde hareket etmesinin gerekli olduğuna vurgu yaptı.

Hollanda’nın Sağlık Bakanlığına bağlı durumda bulunan Sağlık ile Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) yapmış olduğu yazılı bir açıklama içerisinde, ülkede yer alan vaka sayısının 176 kişi da çoğalarak 1135 kişiye, ölenlerin sayısının da 12’den 20’ye yükselmiş olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.