Çin’den yeni bir virüs kiti

21

Çin’de yer alan Vuhan kenti içerisinde ortaya çıkmış olan ve kısa zaman içinde pek çok ülkeye yayılmış olan yeni tip koronavirüs salgınından dolayı şu zamana dek 5.833 kişi yaşamını kaybetmiş durumda. Virüsün ilk çıkış noktası olarak öne çıkan Çin’de yaşam yavaş bir şekilde normale dönmeye başlamışken, Pekin yönetimi virüs ile mücadeleyi bir adım daha ileri taşımayı başardı.

Çin, 15 dakikalık bir zaman diliminde sonuç vermekte olan koronavirüs tespit kiti geliştirmiş oldu. Çin tarafından geliştirilmiş olan kit koronavirüs salgınıyla mücadeleyi daha da fazla güçlendirmiş olacak. Sonucu öğrenmeyi daha da hızlandırmakta olan bu test çubukları, Çin’de yer alan Hefei eyaleti içerisinde özel bir şirket tarafından üretilmiş durumda.

Söz konusu bu haberi de Çin’in Ankara Büyükelçiliği resmi bir şekilde duyurdu. Elçiliğin Twitter hesabı üzerinden yapılmış olan paylaşım esnasında ”Sadece 15 dakika! Hefei, Çin içerisinde bir şirket 15 dakikada sonuç vermekte olan yeni koronavirüs test kitlerinin üretimini yaptı” şeklinde ifadelere yer verdi.

Büyükelçilik, söz konusu paylaşımı esnasında ”Beraber ayaktayız ve birlik aslında güç demektir” şeklindeki vurguları yapıldı. Test çubuğunun klinikte gerçekleşen testlerden başarıyla geçmiş olduğu, testlerin Çin pazarına dağıtılacak olduğu açıklamasında da bulunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.