Alışveriş merkezlerinin açılma ve kapanma saatlerinde değişiklik kararı

35

Çin üzerinde başlayarak dünyaya yayılmış olan ölümcül koronavirüsün Türkiye’ye de sıçramış olmasının sonrasında ülkenin tamamında farklı tedbirler alınmaya başlamış oldu. Tedbir almış olan sektörlerden bir tanesi de her gün milyonlarca sayıdaki insanın giriş gerçekleştirdiği alışveriş merkezleri (AVM) olarak öne çıktı. Alışveriş Merkezi ile Yatırımcılarının Derneği, müşterilerin sağlığını koruyabilmek amacıyla koronavirüs tedbirlerinin dahilinde bir toplantı düzenleyip, salgın sürecine yönelik olarak bazı önlemler alınmış oldu.

Alındığı açıklanan söz konusu önlemler dahilinde, ilk olarak Alışveriş merkezleri içerisinde çalışma zamanı da kısaltıldı. Alışveriş merkezleri saatler 12:00 ila 20:00 arasında hizmet verecek olduğu konusunda açıklama yapıldı. Alışveriş merkezlerinden çocuk oyun alanlarının kapatılarak dezenfekte edilecek olduğu ifade edildi. Alışveriş merkezleri daha öncesinde saatler 10:00 ila 22:00 arasında hizmet vermekteydi.

Alışveriş Merkezleri ile Yatırımcıları Derneğinin Başkanı görevinde bulunan Profesör Doktor Hüseyin Altaş geçmiş olduğumuz gün gerçekleştirdiği açıklama içerisinde; ”İnsanların dokunmuş olduğu ne kadar çok yer var ise özel bir şekilde müdahale etmekteyiz. Merdivenlerden tutun da tuvaletlere kadar nerdeyse her yer didik didik bir şekilde özel dezenfeksiyon ürünleri kullanılarak çok detaylı bir biçimde temizlenmekte. Alışveriş merkezi çalışanlarıyla ziyaretçilerini de koronavirüsün yanı sıra önlemlerle alakalı bilgilendirmeye özen göstermekteyiz” ifadelerine yer vermişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.