Araba sahipleri için müjde

19

Petrol fiyatları üzerinde gerçekleşen rekor düşüşten sonra benzin fiyatları için 60 kuruş tutarında motorinin fiyatlarına a 56 kuruş tutarında yansımış olan büyük indirimin ikincisi yolda. Benzinle ilgili fiyatlara bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzre 51 kuruş tutarında bir indirim beklenmekteyken, motorin konusunda yapılması beklenmekte olan indirim oranı da halen kesinleşmedi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonlarının İşveren Sendikası’ndan alınmış olan bilgiye bakılırsa, ÖTV konusunda bir değişiklik yapılmaz ise 14 Mart tarihi itibariyle geçerli olmak üzre benzin için 51 kuruş tutarında bir indirim gelmiş olacak.

İndirim gerçekleşecek olursa benzinin litresinin fiyatı İstanbul ili içerisinde 6,04 Türk Lirası tutarından 5,53 Türk Lirası tutarına, Ankara ilinde 6,13 Türk Lirası tutarından 5,62 Türk Lirası tutarına, İzmir ilinde de 6,14 Türk Lirası tutarından 5,64 Türk Lirası tutarına kadar düşmüş olacak.

Geçmiş olduğumuz gün içerisinde de petrol fiyatlarında meydana gelen düşüşten hemen sonra motorin fiyatları için ortalama 56 kuruş tutarında benzinde de 60 kuruş tutarında bir indirim gerçekleştirilmişti.

Akaryakıt fiyatları, ülkemizin de dahil bulunduğu Akdeniz piyasası içerisinde yer alan işlenmiş ürün fiyatlarının ortalamasıyla dolar kurunda meydana gelen değişiklikler baz alınıp rafineriler tarafından hesaplanmakta. Bu söz konusu hesaplanma sonrasında dağıtım şirketlerince uygulanmış olan fiyatlar, rekabetin yanı sıra serbesti sebebiyle firmalar ve de kentlere göre ufak değişiklikler gösterebilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.