Trump’tan koronavirüs açıklaması

21

Koronavirüsün bulaşma konusunda ihtimal bulunan bazı yerlerde olmasından dolayı ”virüs kapmış bulunabileceği” konusunda tartışmalar yapılan Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump, konuya yönelik olarak gazetecilere çok özel değerlendirmede bulunmuş oldu. Trump yapmış olduğu açıklamada; ”Bunun aslında çok bir mesele olduğunu düşünmemekteyim. Testi gerçekleştirebilirim de. Lakin bununla ilgili olarak herhangi bir neden görememekteyim. Kendimi fazlasıyla iyi hissetmekteyim” ifadelerine yer verdi.

Koronavirüs ile alakalı test yaptırmanın çok büyük bir sorun olmadığının altını çizmiş olan Trump sonrasında ise; ”Lakin Beyaz Saray doktoruyla görüşme yaptım, çok yetenekli birisi. Buna hiç bir şekilde gerek olmadığını ifade etti. Herhangi bir semptom bulunmuyor, bir şey de bulunmuyor” ifadelerine yer verdi.

CNN kanalına özel bir konuşma gerçekleştiren Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanı görevinde bulunan Alex Azar da 36 tane eyalet içerisinde 780 tane yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edilmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Diğer taraftan Beyaz Saray’ın Sözcüsü görevinde bulunan Stephanie Grisham da, ”Trump ile birlikte Pence virüse yakalandı” şeklinde ortaya çıkan iddialardan sonra bir açıklamada gerçekleştirdi. Grisham açıklamasında; ”Başkan hiç bir şekilde COVID-19 testi yaptırmış değil zira ne virüs taşımış olduğu teyit edilen hastalarla uzun zaman teması oldu, ne ise kendisinde herhangi bir semptom yoktur. Başkan görevinde bulunan Trump’ın sağlığı mükemmel bir durumdadır ve özel doktoru onun mevcut durumunu yakınen takip ediyor.” şeklindeki ifadelerine yer vermişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.