Spor salonları konusunda uyarı geldi

22

Çin’de yer alan Vuhan kenti içerisinde ortaya çıkmış olan ve kısa zamanda bütün dünyaya yayılmaya başlayan yeni tip koronavirüs sebebiyle şu zamana dek 4.369 kişi yaşamını yitirdi. Koronavirüs salgını dünya üzerinde çok büyük bir panik yaratmış durumdayken, İskoç asıllı doktorlardan biri olan Norman Swan ve ayrıca Amerika Birleşik Devletleri asıllı doktorlardan David Rhomas, virüsle alakalı olarak çok çarpıcı uyarılar gerçekleştirdi.

İskoç asıllı doktorlardan biri olarak öne çıkan Norman Swan, aşırı bir seviyede ter ile rutubet barındırdıklarından dolayı spor salonlarının koronavirüsün yayılmayla alakalı riskin en yüksek durumda bulunduğu mekanlarının ilk sırasında geldiğini ifade etti. Swan, özellikle de spor salonlarına gitmiş olan bireylerin uzun bir zaman boyunca ellerinde tutmuş oldukları ağırlıkların virüs barındırma konusundaki ihtimallerinin fazlasıyla yüksek olduğunu ifade etti.

Doktor, bu durumun spor salonuna gitmeme anlamına gelmemekte olduğunu ancak spor salonlarına gitmiş olan herkesin kesinlikle spor aletlerini kullanmadan ve kullandıktan hemen sonrasında fazlasıyla iyi bir biçimde temizlemelerinin gerekli olduğunu ifade etti. Doktor öte yandan buhar odalarının virüsü öldürebilecek kadar sıcak durumda bulunmadığını bundan dolayı da buhar odalarına girmekten kesin bir şekilde uzak durmalarının gerekli olduğunu ifade etti. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri asıllı doktorlardan David Thomas da yapmış olduğu söz konusu açıklama içerisinde kiliselerin de yüksek virüs riski taşımakta olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.