Polonya genelkurmay başkanının koronavirüse yakalandığı açıklandı

16

Polonya’nın Genelkurmay Başkanı görevinde bulunan Jaroslaw Mika’nın Korona virüsüne yakalanmış olduğu konusunda bir duyuru yapıldı. Polonya’nın Milli Savunma Bakanlığı’na ait Twitter hesabı üzerinden yapılmış olan açıklama içerisinde, Almanya’da yer alan askeri bir toplantıdan geri dönüş yapan General görevinde bulunan Jaroslaw Mika’da Korona virüsü tespit edilmiş olduğu konusunda bir duyuru yapıldı. Genelkurmay Başkanı görevinde bulunan Mika’nın Askeri Tıp Enstitüsüne bağlı Milli Savunma Bakanlığının Merkez Kliniği içerisinde tedavi altına alınmış olduğu ifade edilmekteyken durumunun ise iyi olduğu ifade edildi.

Beraberinde yer alan bir heyet ile birlikte CASA C-295 tipindeki uçakla Polonya’ya geri dönüş gerçekleştiren Genelkurmay Başkanı görevinde bulunan Mika’ya eşlik etmiş heyette yer alanların da karantinaya alınmış olduğu ifade edildi.

Polonya’nın Sağlık Bakanı görevinde bulunan Lukasz Szumowski şu zamana dek tespit edilmiş olan vaka sayısının Genelkurmay Başkanı görevinde bulunan Jaroslaw Mika’yla beraber 20’ye yükselmiş olduğunu ifade etti.

Diğer taraftan, Avrupa içerisinde yeni tip olarak karşımıza çıkan koronavirüsün (Kovid-19) en fazla can almış olduğu ve çok fazla sayıda kişiye yayılmakta olduğu İtalya’da en son Genelkurmay Başkanı görevinde bulunan Salvatore Farina’da da Kovid-19 tespit edilmiş durumdaydı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.