İtalya’daki ölü sayısı artıyor

22

Yeni tip olarak karşımıza çıkan corona virüs (COVID-19) hızlı bir şekilde yayılmayı sürdürürken, virüsün Avrupa üzerindeki merkezi konumunda bulunan İtalya’da ölenlerin sayısı da her geçtiğimiz gün artış gösteriyor.

İtalya içerisinde Sivil Savunma Ajansı aracılığıyla gerçekleştirilen özel bir açıklama üzerinde, virüs sebebiyle 168 kişinin daha yaşamını yitirmesinin sonrasında yaşamını yitirenlerin sayısının 463 taneden 631 taneye yükseldiği ifade edildi. Ülke içerisinde salgının ortaya çıkmaya başladığı 21 Şubat tarihinden bu zamana kadar yaşamını yitirenlerin sayısındaki en büyük artışın yaşanmakta olduğu da ifade edilirken, toplamdaki vaka sayısının da 9.712 taneden 10.149 taneye kadar yükselmiş olduğu belirtildi.

İtalya’nın Başbakanı görevinde bulunan Guiseppe Conte’un ülkenin genelinde acil durum ilan etmiş olmasının sonrasında bugün de ülkede yer alan Aşk Çeşmesi’nin yanı sıra Panteon ile birlikte Aziz Petrus Bazilikası, Milano ve de Venedik benzerindeki çok ünlü bölgeleri üzerinde sokaklarda polisler, askerler ve birkaç ziyaretçi haricinde hiç kimse kalmış değil. Başbakan görevinde bulunan Conte, koronavirüse karşı almış oldukları önlemleri tüm ülkenin tamamında uygulayacak olduklarını ve ülke içinde serbest dolaşımı mecburi haller haricinde sınırlandırdıklarını ifade ederek; ”Tüm ülkeyi kırmızı bölge ilan etmekteyiz” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.