Bedava bilet değiştirme olanağı açıklandı

18

Türk Hava Yolları’nın (THY) internet sitesi üzerinde yer almakta olan bilgiye bakılırsa, Türkiye iç hat uçuşları’nın yanı sıra Ercan Havalimanı uçuşları hariç biletler üzerinde ilk değişiklikte herhangi bir ücret alınmıyor olacak. Öte yandan 5 Mart 2020 tarihi ile birlikte daha öncesinde alınmış olan, 31 Aralık 2020 tarihine dek uçuşu bulunan biletlerden de Türkiye iç hat uçuşları ile birlikte Ercan Havalimanı uçuşları hariç olmak üzere 16 Mart tarihine dek işlem yapılması şart koşulmasıyla ilk değişiklikte değişiklik ücreti alınmıyor olacak.

Bedava değişiklik ile alakalı hak 2020 senesinin son günlerine kadar Türk Hava Yolları’nın icra etmekte olduğu uçuşlar üzerinde geçerli durumda bulunacak. Yolcular, gerçekleşecek uçuşlarından sadece beş gün öncesine dek bu haktan yararlanabilecek.

İkinci ile birlikte daha sonrasında gerçekleştirilecek bilet değişikliklerinde meydana gelebilecek ücret farkları yolculardan tahsil edilmiş olacak. Bedava değişiklik ile alakalı talepler Türk Hava Yolları’nın satış ofislerinin yanı sıra biletin satın alınmakta olduğu acenteler ile gerçekleştirilebiliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.