Ak Parti’ye geçeceği açıklandı

19

Gazetecilerden Mehmet Akif Ersoy’un resmi bir durumdaki Twitter hesabı üstünden duyurusunu paylaşmış olduğu özel bir habere bakılırsa, İYİ Parti’den istifasını açıklayan Antalya Milletvekili görevinde bulunan Tuba Vural Çokal, AK Parti’ye geçiş yapacak.

İYİ Parti’den çok farklı bir açıklama yaparak istifasını açıklayan Tuba Vural Çokal, Dışişleri Bakanı görevinde bulunan Mevlüt Çavuşoğlu’nun davet etmesinin sonrasında AK Parti’ye geçme kararı almış durumda.

Mehmet Akif Ersoy Twitter hesabının üzerinden yapmış olduğu açıklama üzerinde şu ifadelere yer vermiş oldu; ”Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde İyi Parti’den istifasını açıklayan Antalya Milletvekili görevinde bulunan Tuba Vural Çokal, Dışişleri Bakanı görevinde bulunan Mevlüt Çavuşoğlu’nun davette bulunmasının sonrasında yarın Ak Parti’ye katılacak. Çokal’a AK Parti ile ilgili rozetini Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Erdoğan’ın grup toplantısı esnasında takması konusunda bir beklenti var.

İYİ Parti’den istifasını açıklamış olan Tuba Vural Çokal yazılı bir açıklamada bulunmuştu. Çokal söz konusu bu açıklamada, Genel Başkan ile birlikte yetkili bir durumdaki kurulların haberi ve ayrıca onayı olmadan, tüzük dışındaki uygulamaları görev değişiklikleri yapılmış olduğuna da işaret etmişti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.