Almanya’dan Rusya’ya yaptırım açıklaması

165

Almanya’nın Savunma Bakanı görevinde bulunan Annegret Kramp-Karrenbauer, Alman basınına yapmış olduğu açıklama içerisinde, Almanya’nın Rusya’yla farklı ekonomik ilişkiler içinde bulunmakta olduğunu ifade ederek, Rusya’nın her bir şeyi yapmasına izin vermeyecek olduklarını göstermek amacıyla Ukrayna hususunda yaptırımlar uygulanmakta olduğunu da açıkça hatırlattı.

Bunun ise şu zamanlarda Suriye’ye yönelik olarakta gündeme gelebilecek bir konu olabilecek olduğuna işaret etmiş bulunan Kramp-Karrenbauer, ”Rusya’nın Suriye içerisinde tam olarak ne yaptığını bildiğimizi de söylemek gerekli” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

Kramp-Karrenbauer, İdlib kentinden kaçmakta olanlar amacıyla ”insani güvenli bölge” oluşturulabilmesi hususunda müzakere edilecek çok önemli ülkelerin Türkiye ile Rusya olduğuna vurgu yaparak, Almanya’nın Başbakanı görevinde bulunan Angela Merkel’in güvenli bölgeyi tekrardan gündeme getirmesinden ötürü çok büyük bir memnuniyet duymakta olduğunu ifade etti.

Bu söz konusu hususu, Türkiye Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Rusya’nın Devlet Başkanı görevinde bulunan Vladimir Putin’le ele almanın gerekli olduğuna da dikkati çekmiş bulunan Kramp-Karrenbauer, ”Şansölye Merkel tam olarak bunu yapıyor ve bu aslında çok doğrudur.” ifadelerine yer verdi.

Alman Hükümet Sözcünün Yardımcısı görevinde bulunan Ulrike Demmer ise hükümetin, İdlib kenti içerisinde insani durumun dramatik durumda bulunduğunu düşündüğünü ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.