Lufthansa şirketinden önemli bir karar

19

Alman asıllı hava yolu firmalarından Lufthansa, 24 Nisan tarihine dek Çin’e 30 Nisan tarihine dek Tahran’a gerçekleştireceği uçuşlarını durdurma konusunda bir karar aldı.

Korona virüsünün dünyanın tamamında çok ciddi bir seviyede yayılmaya başlamasıyla, hava yolu firmaları da virüsün görülmeye başladığı ülkelere teker teker uçuşlarını askıya almaya devam ediyor. En son, Alman hava yolu firmalarından biri olarak öne çıkan Lufthansa, 24 Nisan tarihine dek Çin’e 30 Nisan tarihine de Tahran’a gerçekleştireceği uçuşlarını durdurma konusunda bir karar aldı. Lufthansa şirketi aracılığıyla gerçekleştirilmiş olan açıklama içerisinde, İtalya’ya yönelik uçuşların da ayarlanmış olduğu açık bir şekilde ifade edildi.

Diğer taraftan, Avusturya Havayolları Mart ayı ile birlikte Nisan ayı içerisinde İtalya seferlerini büyük bir seviyede azaltırken, Brüksel Havayolları’da Roma’nın yanı sıra Milano ile birlikte Venedik ve de Bolonya’ya gerçekleştireceği seferlerini Mart ayının 14’üne dek %30 seviyesinde durdurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.