Bahar Kalkanı harekatı tüm hızıyla sürüyor

34

27 Şubat tarihinde başlamış olan Bahar Kalkanı Harekatı ile alakalı son durum açıklaması gerçekleştiren Milli Savunma Bakanı görevinde bulunan Hulusi Akar, 2.557 tane Esed Rejimi askerlerinin etkisiz hale getirilmiş olduğunu belirtti.

İdlib kenti içerisinde Esed Rejimi’nin askerlerimize hava saldırısı gerçekleştirmesi sonrasında 34 tane Mehmetçik şehit edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri bu söz konusu gelişmenin hemen sonrasında Suriye içerisinde Esed’e karşı Bahar Kalkanı Harekatı’nı başlatmış oldu.

Milli Savunma Bakanı görevinde bulunan Akar, harekatla alakalı olarak son durumu da şöyle paylaşmış oldu. Akar, şu ifadelere yer verdi; ”Bahar Kalkanı Harekatı şu zamana dek planlanmış olduğu biçimde başarıyla sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bütün saldırılar için misliyle, en şiddetli bir biçimde ve tereddütsüzce karşılıklar verilmiş, verilmeye devam edilmektedir.”

Etkisiz bir duruma getirilmiş olan Rejim askeri sayısında da açıklamalarda bulunan Bakan ”Bugüne dek iki tane savaş uçağının yanı sıra iki tane İHA ile birlikte sekiz tane helikopter, beş tane hava savunma sistemi, yüz otuz beş tane tank, iki bin beş yüz elli yedi tane Rejim unsuru etkisiz duruma getirilmiş oldu. Rusya ile karşı karşıya gelmek benzerinde bir düşüncemizin bulunmadığı da herkes tarafından biliniyor. Bizim tek talebimiz rejimin katliamı sona erdirmesi ve böylelikle de radikalleşme ile birlikte göçün önlenmesidir” ifadeleriyle konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.