Yeni bir çığ vakası yaşandı

24

Trabzon – Gümüşhane karayolu üzerinde yer alan Zigana Dağı bölgesinde bugün akşam saatlerine doğru çığ meydana geldiği açıklandı. Çığdan dolayı da yol ulaşıma kapanmış oldu. Düştüğü açıklanan çığ ile alakalı bir konuşma gerçekleştiren Torul Kaymakamı görevinde bulunan Ömer Said Karakaş açıklamasında; ”Orda zarar görmüş olan araçlar oldu ancak şu anda altta araç bulunuyor mu, bulunmuyor mu onu halen belirleyemedik.” ifadelerine yer verdi.

Trabzon – Gümüşhane karayolu arasında yer alan Zigana Dağı üzerinde çığ düşmesi sonrasında yol ulaşıma kapanmış oldu. Karayollarına bağlı ekipler yolu açabilmek amacıyla bir çalışma başlatmış oldu.

Torul Kaymakamı görevinde bulunan Ömer Said Karakaş ise, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, Trabzon -Gümüşhane kara yolu üzerinde yer alan Zigana Dağı bölesinde çığ düştüğünü açık bir şekilde ifade etti. Yolu tek bir şerit üzerinden trafiğe açmış olduklarını ifade eden Karakaş sonrasında ise; ”Orda zarar görmüş olan araçlar oldu ancak şu anda altta araç bulunuyor mu, bulunmuyor mu onu halen belirleyemedik.” ifadelerine yer verdi.

Diğer taraftan, bölgeye sevk edildiği açıklanan AFAD ekiplerinin yanı sıra UMKE ekipleri ile birlikte jandarma ekipleri ve sağlık ekipleri de çalışmalara başlamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.