Kepçe uçuruma yuvarlandı

29

Düzce ilinde yer alan Gölyaka ilçesi içerisinde, yol açma konusunda bir çalışma gerçekleştiren kepçenin uçuruma yuvarlanmasından dolayı bir kişi yaşamını yitirdi, iki kişi ise yaralanmış oldu.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılırsa, Güzeldere bölgesinde kardan dolayı kapanmış olan yolun açılması amacıyla devam edilen çalışmalar esnasında operatör olarak görevli Tahir Mali’nin kullanmakta olduğu kepçe, ortalama bir şekilde 50 metre yüksekliğindeki bir uçuruma yuvarlanmış oldu. Çevrede yaşamını sürdürenlerin ihbarda bulunmasının hemen sonrasında söz konusu bu bölgeye AFAD ile birlikte Düzce Arama ve Kurtarma Derneği, UMKE, Ulusal Keşif Arama Kurtarma Araştırma Derneği, Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği, jandarma ekipleri, itfaiye ekipleri ve de Sağlık ekipleri yönlendirildi

Ters dönmüş olan kepçenin altında kaldığı açıklanan işçi Mustafa Acar yaşamını yitirdi. Söz konusu kaza esnasında operatör Mali ile birlikte işçi Ruhi Mutlu’nun yaralandığı açıklandı. Halat yardımı ile aşağıya inmiş olan ekipler tarafından yukarıya taşınan iki tane yaralı, ambulans aracılığıyla hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü. Bu esnada işçilerin ise, İstilli Grubu İçme Suyu Birliği çalışmaları dahilinde bölge üzerinde bulundukları bilgisine de ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.