TIR köprünün altında takılıp kaldı

28

Esenyurt ilçesi içerisinde kule vincine ait parçalarının yüklü bir durumda bulunduğu TIR köprü altından geçmeyi talep ettiği esnada ani bir şekilde sıkıştı. Köprünün alt kısmında sıkışmasından dolayı trafik konusunda yoğunluğa sebep olan TIR, 2 saat süren çalışmanın hemen sonrasında ordan çıkartıldı.

Söz konusu bu olay saatler 11:00 civarında Haramidere Bağlantı Yolu’nun Esenyurt bölgesinde Beylikdüzü yönünde meydana gelmiş oldu. Kule vinciyle alakalı parçaların yüklü durumda bulunduğu iki tane TIR’dan bir tanesi, Balıkyolu Köprüsünün hemen alt kısmından geçmeyi talep ettiği esnada sıkıştı. TIR’a yüklü durumda bulunan vinç parçasının sıkışmış olduğu yerden çıkartılması amacıyla olayın yaşandığı yere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir vinç, polis ekipleri ve ayrıca itfaiye ekipleri yönlendirildi.

Olayın yaşanmasından dolayı Haramidere Bağlantı Yolunda yer alan Beylikdüzü yönünde çok uzun araç kuyrukları meydana geldi. Tek şerit üzerinden sağlanmış olan trafik akışı çalışmalardan dolayı bazen tamamen de durdurulmuş oldu.

Ekiplerin ortalama bir şekilde iki saat devam eden çalışmasının hemen sonrasında TIR ile birlikte yüklü bulunduğu vinç parçaları sıkıştığı yerden çıkartılmışken, trafik ise normal bir seyrine dönmeye başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.