Meteoroloji tam 23 tane ile uyarıda bulundu

22

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış olan özel bir uyarıya bakılırsa, bu akşam saatleri itibariyle Kayseri ilinin yanı sıra Nevşehir ili, Sivas ili, Yozgat ili, Niğde ili, Aksaray ili ve de Karaman ilinin doğu kesimleriyle ile Konya ilinin güneydoğu bölgesinde karla karışık bir şekilde yağmurun yanı sıra kar ön görülmekte.

Söz konusu bu yağışların, yarın öğle saatlerine dek yer yer 10 ila 20 santimetre kadar bir örtü bırakacak olduğu tahmin edilmekte. Bundan dolayı da ulaşım konusunda aksamaların yanı sıra tipi ile birlikte buzlanma ve de don benzerindeki olumsuzluklara karşı çok daha dikkatli ve tedbirli olunmasının gerekli olduğu açıklandı.

Erzincan iliyle birlikte Tunceli ilinin yüksek bölgelerinin yanı sıra Bingöl ili ile birlikte Muş ili, Malatya ili ve de Elazığ ilinin güney bölgesinde yer alan yüksek kesimler üzerinde gece saatleri itibariyle, Şırnak ilinin yanı sıra Hakkari ili ile birlikte Ağrı ili ve Van ilinin güney ilçeleri içerisinde de yarın sabah saatleri itibariyle çok yoğun bir kar yağışı beklenmekte.

Ordu ilinin yanı sıra Giresun ili ile birlikte Trabzon ili ve Rize ilinin kıyı semtlerinde kuvvetli bir şekilde yağmur, bu söz konusu illerin 600 metre üstündeki yüksek kesimlerinin yanı sıra doğu ilçeleri ilk sırada olmak üzre Tokat ilinde de çok yoğun bir kar yağışı konusunda tahminler var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.