İstanbul depremi konusunda korkutan bir açıklamada bulundu

38

İçişleri Bakanı görevinde bulunan Süleyman Soylu, muhtemel bir İstanbul depremine yönelik olarak yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”İstanbul ilinde 7,5 büyüklüğünde bir deprem beklemekteyiz. Beklenmekte olan muhtemel deprem 7,5. şiddetinin olası senaryosunu çok ciddi bir şekilde çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bakan görevinde bulunan Soylu, CNN Türk kanalında katılmış olduğu canlı yayın esnasında Elazığ ilinde gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki depremden hemen sonra yürütülmüş olan çalışmalara yönelik yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Bu depremdir olur olmaz ki bizler de İstanbul ili içerisinde depreme hazırlık toplantısı yapıyorduk. İstanbul ili içerisinde 5.8 büyüklüğündeki deprem gerçekleştikten sonra arkadaşlarımız ile ilk sayın başkan yardımcımız gerçekleştirmişti. Bizler ise Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında neler yapabilecek olduğunu değerlendirdiğimiz ve İstanbul ili içerisinde bir deprem meydana gelirse nasıl tedbir alabilecek olduğumuz ve hangi koordinasyonu ne şekilde yapabilecek olduğumuza yönelik bizim tam tamına 28 tane çalışma grubumuz bulunmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Şu zamanlarda 3 tane vatandaşın enkaz altında bulunduğunu ifade eden Soylu sonrasında ise; ”45 tane vatandaşımızı da sağlıklı bir biçimde göçük altından çıkartmış olduk. Bizim halen bu konuda bir umudumuz bulunuyor. Bu gece yarısı itibariyle çadır sevkiyatlarımızın bir bölümü de kuruldu, bir bölümü de köylere yollandı. Dört farklı yerde çadır alanımız bulunmaktaydı, bunu ise 10 taneye kadar çıkarttık” ifadeleriyle konuşma gerçekleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.