Cumhurbaşkanı deprem bölgesinde

20

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ ili içerisinde gerçekleşen 6.8 büyüklüğüne sahip depremin olduğu ilk dakikalardan bu zamana kadar gelişmeleri dakika dakika takip etmeyi sürdürdü. Erdoğan söz konusu bu depremi yerinde inceleyebilmek amacıyla Elazığ iline gitti.

Cumhurhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan, incelemeler gerçekleştirmek amacıyla Elazığ iline ulaştı. Erdoğan’a ise Meclis Başkanı görevinde bulunan Mustafa Şentop ile birlikte Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevinde bulunan Fuat Oktay eşlik etmekte.

Elazığ ilinde yer alan Sivrice ilçesi içerisinde gerçekleşen 6,8 büyüklüğüne sahip deprem esnasında şu zamana dek toplamda 22 kişi yaşamını yitirdi, 382 tanesi yaralı bir durumda bulunmak üzere 1031 kişi de hastanelere başvurmuş oldu.

Afet ile Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) saatler 20:55’i gösterirken Sivrice merkezli bir şekilde 6,8 büyüklüğüne sahip deprem kaydedilmiş olduğunu açıklamasının hemen sonrasında başlatılmış olan arama ve kurtarma çalışmaları aralıksız olarak sürüyor. Erdoğan, söz konusu bu deprem felaketinin yaşanmış olduğu ilk zamanlarda sosyal medya hesabo üzerinden yapmış olduğu paylaşım içerisinde ”Kurumlarımız gereken bütün tedbirleri almaktadır” ifadelerine yer vermişti.

Diğer taraftam ise Rusya’nın Devlet Başkanı görevinde bulunan Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı görevinde buluna nRecep Tayyip Erdoğan’a taziyelerini iletmiş olduğu bir telgraf yolladı. Putin, yaşamını yitirenlerden dolayı Erdoğan’a üzüntülerini açık bir şekilde iletmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.