Kara Listedeyken Kredi Çekmek Mümkün Mü

21


Kara listede bulunanlara kredi

Bankalardan kredi çekenler geri ödeme konusunda yaşadıkları sıkıntılar sonucunda ya da geri ödeme tarihlerini geçirdikleri zaman sonucunda isimleri kara liste adı verilen malum listeye eklenerek bankalar tarafından kötü kişi damgası yemektedir. Etrafımızda hemen hemen herkes para ihtiyacı olduğu zaman ne zaman bir para ihtiyacı doğsa kişilerden borç istemek yerine bankalardan borç istemeyi tercih ederler.

Günümüz koşullarının en büyük alternatiflerinden biri de bankalardan borç para isteme yani kredi çekme işlemidir.

Bankalara borç para isteme mantığıyla giderek diğer bir anlamla kredi başvurusu yapmış olan bireyler başvuru sonuçlarına göre kredilerini ister şubeden el ile isterse otomatik olarak banka hesaplarından alabilirler. Kredi çekerken bankalarla herhangi bir sıkıntısı olmayan ve sigortalı çalışan kişilere sorunsuz şekilde bankalar sicili temiz olduğu için kredi vermektedir.

Ancak bu verilen kredinin ödeme günleri parayı çeken kişi için büyük önem arz etmektedir. Son ödeme günü bir gün dahi geçmiş olursa o zaman ödeyeceğiniz tutar üzerine bankalar tarafından endekslenen faiz oranıyla birlikte ödeme yapmanın yanı sıra parayı çektiğiniz banka tarafından kara listeye adınız girilecek uzun bir süre kredi ihtiyaçlarınızı karşılamayacağını bu şekilde size bildirmiş olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.