Kredi Kartından Nakit Para Çekme İşlemi

99


Nakit para insanların sürekli ihtiyacı olduğu ve harcamaları ve giderleri için gereken para tutarıdır.

Kredi kartı ve pos cihazlarının olmadığı alanlarda yapılan alış verişlerde, nakit para dışında ödeme sistemi olmayan mağazalarda harcama yapmak isteyip nakit parası olmayan kişilere kredi kartlarının sunmuş olduğu nakit para çekme menüsü büyük kolaylık sağlamaktadır.

Alış verişlerini kredi kartı ile yapan kişiler gözlemlendiğinde ceplerinde nakit para taşımadıkları görülür. Ya da çok az tutar da para ile dışarı çıkan kişiler paranın ihtiyaç olarak doğduğu zamanlarda en yakın bankamatik arayışı içerisine girmektedir. Ödemelerini zamanında yapmak isteyen ancak henüz maaş zamanı gelmeyen emekliler kredi kartlarından nakit para çekme menüsünü en çok kullanan kişilerdir.

Nakit para çekiminde bankanızın uyguladığı ve önceden sözleşmenizde belirtilen oranda faiz uygulanmakta ve yine bankanın belirlediği nakit çekim ücreti alınmaktadır.

Bu faiz oranı her bankada farklılık göstermektedir. Bu oran ödeme şeklinize göre de farklılaşmaktadır. Her ay uygulanan faiz miktarı da ekstrenize yansımaktadır. Olası bir aksilik de bankanız ile iletişime geçerek detaylı ekstre isteyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.