HSBC Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

HSBC Advance Debit Card
39


Kredi kartı kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk husus, daha sonra faiziyle ödeyeceğiniz bir miktarı harcadığınızın bilincinde olmaktır. Kredi kartınızı ölçülü ve bilinçli bir şekilde kullandığınızda bunun uzun vadede hiçbir ekonomik ya da hukuki zararı olmayacaktır. Hatta avantajlı konuma geçeceğinizi de söylemek gerekir. Ancak bunun için borcunuzu sık sık takip etmelisiniz.

Bankalar, kredi alan ve kredi kartı kullanan müşterilerini sık sık değerlendirirler ve aktiviteler Türkiye Bankalar Birliği olmak üzere çeşitli kuruluşlara otomatik olarak iletilir.

Kredi kartı kullanırken olumlu bir profil çizmeniz bu bakımdan son derece önemlidir. Bu durumda kredi notunuz yüksek olacak, bireysel ihtiyaçlarınız ya da girişimleriniz için yaptığınız kredi başvuruları olumlu değerlendirilecektir.

Kredi ödemelerinizde istikrarlı bir profil çizebilmek için borcunuzu sık sık öğrenmeniz gerekir.

Borcunuzu öğrenerek aylık gelirinizi ona göre hazırlayabilir, ekonomik durumunuzu borç ödemelerine alıştırabilir ve hesabınızın bloke olması gibi yaptırımlara uğramadan kredi kartınızı güvenle kullanabilirsiniz. HSBC borç sorgulama işlemini her hafta yapmanız bu bakımdan faydalı olacaktır.

HSBC bankası, müşteri hizmetleri üzerinden telefonla borç sorgulama imkânı sağlamaktadır. Bankanın 7/24 çalışan müşteri hizmetlerini arayarak istediğiniz gün ve saatte borcunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca ATM’lerde de borç sorgulama menüsü bulunmaktadır. Bunun için kartınızı ATM’ye yerleştirmeniz ve ilgili menülere girerek mevcut borcunuzu görüntülemeniz yeterli olacaktır. Borç sorgulama işlemini sık sık yaparak istikrarlı bir profil çizebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.