Su kaplumbağaları yakalandı

18

Gürcistan üzerinden ülkemize bir tane otomobilin kapı kısımlarına gizlenip kaçak yollarla sokulmaya çalışılmakta olan tam tamına 5.450 tane su kaplumbağasına Sarp Sınır Kapısı içerisinde el konuldu.

Elde edilen bilgiye bakılırsa, Gürcistan üzerinden Türkiye’ye Sarp Sınır Kapısı’ndan giriş gerçekleştirmek üzere bulunan Azerbaycan vatandaşlarından Ruslan Gurbanov’un kullandığı 99 US 893 plakasına sahip otomobil şoförün şüpheli hareketlerinin üstüne X-Ray tarama cihazına yönlendirildi. Araç üzerinde belirlenmiş olan yerler üzerinde Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ile Istihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çok detaylı kontrolden sonra arabanın kapı iç kısmında gizlenmiş durumda toplamda 5.450 tane su kaplumbağası yakalanmış durumda.

Konuyla alakalı bir şekilde Hopa Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla 5607 sayısına sahip kanuna muhalefetten adli işlem başlatılmış oldu. Diğer taraftan geçmiş olduğumuz sene tekrar Sarp Sınır Kapısı içerisinde 5.000 tanenin üstünde su kaplumbağası ele geçirilmiş durumdaydı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.