Kar İstanbul’a girmiş durumda

15

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olduğu bir videoyla İstanbul ilinde yer alan Silivri ilçesi ve Çatalca ilçesinde kar yağışının başlamış olduğu duyurusunu yaptı.

Kış döneminin başlamasından bu zamana kar hasreti çekmeye başlayan İstanbullulara müjdeli bir durumdaki haberi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) duyurmuş durumda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter hesabı üzerinden yapılmış olan paylaşım üzerinde kar yağmasının Silivri ilçesiyle birlikte Çatalca ilçesinin bazı mahalleleri üzerinde etkili olduğu ve aksamalar yaşanmamasından dolayı belediye personellerinin çalışmalarına başlamış olduğuna vurgu yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu paylaşım üzerinde ”Ekiplerimiz aralıksız bir şekilde çalışıyor” ifadelerine yer verildi.

İstanbullunun çok büyük bir hasrete beklemekte olduğu kar, kente batı bölgesinden giriş gerçekleştirdi. Balkanlardan giriş gerçekleştiren yeni bir tane soğuk hava dalgası, kentin yüksek kesimleri üzerinde etkili olmaya başladı. Silivri ilçesi ve Çatalca ilçesinin bir takım mahalleleri üzerinde etkisini göstermiş olan kar yağışından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi de harekete geçmiş oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter hesabı üzerinden yapılmış olan paylaşım üzerinde; ”Silivri ilçesi ile birlikte Çatalca ilçesinde bazı mahallelerimiz üzerinde kar yağışı etkisini göstermeye başlamış oldu. Ekiplerimiz yollardaki ulaşımın aksamaması amacıyla çalışmalara aralıksız devam etmekte.” şeklinde ifadeler yer aldı..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.