Elebaşının yolladığı darbe mesajları deşifre edilmiş durumda

5

FETÖ’nün firari bir surumdaki sözde ‘Türk Silahlı Kuvvetler imamı’ Adil Öksüz’ün darbe girişimi gerçekleşmeden tam olarak altı ay öncesinde ByLock adlı mesajlaşma uygulaması üzerinden örgüt üyelerine elebaşı olarak öne çıkan Fetullah Gülen’in darbe iması içeriğinde bulunan mesajlarını iletmiş olduğu ortaya çıktı.

FETÖ’nün darbe girişimi esnasında komuta merkezi şeklinde kullanmakta olduğu Akıncı Üssü üzerindeki eylemlere yönelik olarak Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülmüş olan davanın firari sanıkları arasından Adil Öksüz’ün ByLock üzerinde yer alan yazışmaları deşifre edilmiş durumda. Deşifre edilmiş olan söz konusu bu yazışmalar esnasında Öksüz’ün kendisi gibi söz konusu bu örgütün mahrem yapısı üzerinde görevli kişiler için örgüt elebaşı Gülen’in mesajlarını iletmiş olduğu ortaya çıkmış durumda.

Öksüz’ün tam olarak 29 Ocak 2016 tarihi içerisinde örgüt yöneticilerinin bulunduğu gruba atmış olduğu ve darbe iması içeriğinde bulunduran mesaj üzerinde; ”Hocaefendi (FETÖ elebaşı) imtihanın zorlaşacak olduğunu ifade etmiş ve şu şekilde bir müjde vermiş. Bu sene süfyaniyetin yıkılış senesi.” şeklindeki ifadelerini kullanmış olması dikkati çekmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.