Türk hackerlardan Yunanistan’a ağır bir darbe

7

Türk hackerlar, son dönemler içerisinde çok sık bir şekilde Türkiye’yi tehdit edici açıklamalar gerçekleştiren Yunanistan’ın stratejik bir durumdaki kurumlarına ait web sitelerini hackledi. Çökertilmiş olan sitelerin arasında Yunanistan istihbarat teşkilatı da yer alıyor. Türk asıllı hackerların saldırısı Yunan medyası tarafından da resmi bir şekilde haberleştirilmiş oldu.

Son dönemler içerisinde çok sık bir şekilde Türkiye’ye yönelik tehdit eden açıklamalar gerçekleştiren Yunanistan’ın devlet kurumları Türk asıllı hackerlar tarafından hacklenmiş durumda. Türk hacker grupları arasında yer alan Anka Neferler Tim tarafından gerçekleştirilen bir saldırı ile, Yunanistan’a ait en stratejik kurumların internet sayfaları çökertilmiş oldu. Çökertilmiş olan söz konusu bu sitelerin arasında Yunanistan Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na ait web sayfası da yer alıyor.

Türk asıllı hacker grubunun Yunan hükümetine ait web sitelerine yapmış olduğu bu saldırı Yunan medyası tarafından da haberleştirilmiş durumda. Söz konusu bu haber ise; ”Türk asıllı hackerlar Yunan hükümetine ait web sayfalarına saldırdı” şeklindeki bir başlıkla haberleştirilmiş oldu.

Yunanistan’ın Başbakanı görevinde bulunan Miçotakis, Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump’la yapmış olduğu görüşme esnasında, Türkiye’ye karşı gerekir ise silah kullanacaklarından söz etmiş, herkesi de adeta şoke etmiş idi. Trump ise, Miçotakis’e bu şekilde bir durumda Amerika Birleşik Devletleri’ne hiç bir şekilde güvenmemelerini istemiş idi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.