Harekat bölgesinden acı haber geldi

13

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı Harekât Bölgesi üzerinde yol kontrolü gerçekleştirildiği esnada gerçekleştirilen bombalı araç saldırısından dolayı dört tane askerin şehit olduğu bilgisini paylaştı.

Barış Pınarı Harekatı’nın dahilinde teröristlerden temizlenmiş olan Suriye’nin Resulayn adlı kentin güney bölgesi üzerinde bulunan kırsal Arbani köyü içerisinde, kontrol noktası üzerine teröristler tarafından bomba yüklenmiş arabayla bir saldırı gerçekleştirildi.

Bu esnada incelemede bulunmak amacıyla arabanın yakına gitmiş olan İstihkam Astsubay görevindeki Kıdemli Çavuş Sinan Köse ile birlikte İstihkam Uzman Çavuş görevindeki Erol Yanık, Piyade Uzman Onbaşı görevindeki Halil Karakoç ve ayrıca Piyade Uzman Onbaşı görevindeki Fatih Akbulut, şiddetli bir şekilde patlama gerçekleşmesinden dolayı şehit oldu. Patlamanın hemen sonrasında Türkiye’den söz konusu bu bölgeye ambulans yollandı. Şehit olduğu açıklanan askerlerin cansız bedenleri de bölgeden alınıp Türkiye’ye getirilmiş oldu.

MSB tarafından yapılmış olan açıklama ise şu şekilde; ”Barış Pınarı Harekât Bölgesi üzerinde, 08 Ocak 2019 tarihi içerisinde yol kontrolünün esnasında gerçekleşen bombalı araba saldırısı sonrasında 4 tane kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş durumdadır. Bizleri fazlasıyla derin bir acının yanı sıra üzüntüye boğmuş olan bu olay esnasında yaşamını yitiren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli bir durumdaki ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleriyle beraber asil milletimize başsağlığı ve de sabır diliyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.