Amasya’daki yangında iki kişi yaşamını yitirdi

29

Amasya ilinde yer alan Merzifon ilçesi içerisinde bir iş yerinde meydana gelen yangın esnasında dumandan etkilendiği açıklanan altı kişiden iki tanesi götürüldükleri hastanede yaşamını yitirdi.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılırsa, Cumhuriyet Caddesi’nin üstünde yer alan beş katlı bir iş yeri içerisinde akşam saatlerine yakın bir yangın meydana geldi. Söz konusu bu yangına itfaiye ekipleri hızlı bir şekilde müdahalede bulunurken, iş yerinin üst katları üzerinde müşteriler ile birlikte çalışan personeller mahsur kalmış oldu. Mahsur kaldığı bilgisine ulaşılanlar itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarılmış oldu. Söz konusu bu yangın esnasında dumandan etkilenmiş olan ve hastaneye kaldırılmış bulunan altı kişiden iki tanesinin yaşamını yitirmiş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Merzifon Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Alp Kargı, söz konusu bu yangının binanın dördüncü katında çıkmış olduğunu da belirterek; ”Burda çalışmakta bulunan iki tane arkadaşımız dumandan hiç bir şekilde etkilenmemek amacıyla bir üst kata çıkmaktalar, kapalı bir tane odanın içinde mahsur kalmaktalar. İtfaiye ekiplerimiz ise yoğun uğraşlar sonucunda arkadaşlarımızı bulunmuş oldukları yerden çıkarıyorlar. Arkadaşlarımızın durumları ise ağır ve Allah’tan şifa dilemekteyiz.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.