Tacizci öğretmen tutuklandı

18

Uşak ilinde yer alan bir ilkokul içerisinde, altı tane öğrenciye cinsel tacizde bulunmuş olduğu iddia edilerek daha öncesinde gözaltına alınarak, adli kontrol esnasında serbest bırakılmış olan sınıf öğretmeni H. A. (45), beş tane öğrencinin daha şikayetçi olmasından dolayı dün yeniden gözaltına alınmış oldu. Adliyeye sevki gerçekleştirilen H. A, çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. H. A. ile ilgili idari soruşturmanın sürdürülmüş olduğu ifade edildi.

Merkeze bağlı bir durumdaki Dikilitaş mahallesi içerisinde ilkokulda görev yapan rehber öğretmen, öğrenciler için herhangi bir tanesinin istemedikleri bir biçimde dokunduğu zaman ya da kendilerinden başkalarına dokunulması istendiği zaman ”hayır” denmesinin üstüne eğitim vermiş oldu.

Eğitimden hemen sonrasında ise dördüncü sınıfta öğrenim gören altı tane kız öğrenci, rehber öğretmenlerinin yanına gittikten sonra, sınıf öğretmeni görevindeki H. A’nın, kendilerini eliyle taciz etmiş olduğunu ileri sürdü. Bunun hemen sonrasında da rehber öğretmen ile birlikte okul idarecileri, durumla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bilgi verdi. Şikayetin hemen sonrasında ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir soruşturma başlatılıp, İl Emniyet Müdürlüğü için bir bilgi verilmiş oldu. Sınıf öğretmenliği yapan H. A, polis ekipleri tarafından 3 Ocak tarihi içerisinde gözaltına alınmış oldu. Olayla ilgili açıklama yapan altı tane öğrenci de psikolog ile beraber ifade vermiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.