Kebapçıda şoke eden olay

38

İstanbul ilinde yer alan en kalabalık yaya trafiği bulunan İstiklal Caddesi üzerindeki bir tane kebapçının menülerini göstermekte olduğu dijital ekran üzerinde müstehcen bir film oynatılmış oldu.

Olayın hemen sonrasında açıklama gerçekleştiren dükkan sahipleri ise ”menünün gösterilmekte olduğu ekranın bağlı bulunduğu bilgisayar üzerinde daha öncesinde müstehcen sitelerin açılmış bulunabileceğini” ifade etti.

İstanbul ili içerisinde her gün binlerce sayıdaki insanın geçmeye başladığı Beyoğlu semtinde yer alan İstiklal Caddesi, ilginç bir ana daha sahne olmuş durumda. Tarihi bir durumdaki Halep Pasajı’nın hemen bitişiğinde yer alan kebapçının caddeye bakmakta olan kısımdaki ekranında bir müddet boyunca müstehcen film oynaması çok şaşırttı.

Bahsi geçen ekranın farkına varan bir tane sosyal medya kullanıcısı o anları kayıt altına alırken durumu fark etmiş olanların ise şaşkınlık yaşamakta olduğu görüldü.

Habertürk ekibinin ulaşmış olduğu bir tane restoran yetkilisi menünün gösterilmekte olduğu ekranın bağlı bulunduğu bilgisayar üzerinde daha öncesinde müstehcen bir durumdaki sitelerin açılmış durumda bulunabileceğini, olayın meydana geldiği esnada bahsi geçen filmin restoran içinde izlenmesinin hiç bir şekilde söz konusu olmadığını, videonun otomatik bir şekilde açılmış olduğunu ifade etti.

Görüntünün ekran üzerinde iki dakika kadar kalmış olduğunu ifade eden yetkili, uyarıdan hemen sonra bilgisayarı kapatmış olduklarını ifade ederek, görüntülerin sosyal medya üzerinde yayınlanmış olmasına da tepkiliydi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.