İran’dan yeni bir intikam açıklaması

27

İran Devrim Muhafızları Ordusunun Komutanlarından biri olan Kasım Süleymani’nin öldürülmüş olmasının sonrasında tırmanmaya başlayan İran – Amerika Birleşik Devletleri gerginliği hiç bir şekilde dinmek bilmemekte. İran cephesi üzerinden konuya yönelik olarak yapılmış açıklamaların hiç bir şekilde ardı arkası kesilmemekteyken bir başka açıklama ise İran Silahlı Kuvvetlerinin Sözcüsü görevinde bulunan General Ebulfazl Şekarçi’den gelmiş oldu.

Kasım Süleymani’nin yaşamını yitirmesinin ardından özel bir açıklama gerçekleştiren sözcü General Şekarçi açıklamasında; ”Amerika Birleşik Devletleri bu işlemiş olduğu cinayetiyle birlikte maskesini kaldırmış oldu. Bütün dünyaya nasıl terörist bir devlet olduğunu ve dünya üzerinde yer alan bütün teröristlerin liderliğini yürütmekte olduğunu göstermiş oldu” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Şekarçi öte yandan, General görevinde bulunan Kaani’nin Kudüs Ordusu’nun başına geçmesiyle beraber General Süleymani’nin açmış olduğu yolun çok daha fazla güçlü bir biçimde devam edecek olduğunu ifade etti.

Amerika Birleşik Devletlerine verilecek cevap hususunda da özel açıklamalar gerçekleştiren General Şekarçi açıklamasında; ”Amerika Birleşik Devletleri asıllı yetkililer, onların cinayetlerine yanıt vermekte acele etmeyecek olduğumuzu, verilebilecek yanıtın zamanıyla birlikte mekanını da İran’ın belirleyecek olduğunu bilsinler” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.