Cezası kesinleşti

26

Hatay ilinde yer alan İskenderun ilçesi içerisinde Berfin Özek’e(20) asit benzerinde bir sıvı atıp yüzünün bir kısmının yanmasına, sağ tarafta yer alan gözünü de yitirmesine sebep olan eski erkek arkadaşı olduğu öğrenilen Casim Ozan Çeltik (23), ”kasten yaralama” şeklindeki suç sebebiyle 13 sene 6 aylık bir hapis cezasına çarptırılmış oldu. Adliye çıkışında özel bir açıklama gerçekleştiren Berfin Özek açıklamasında; ”Çekmiş olduğum acıların karşılığı hiç bir şekilde bu değildir” ifadelerine yer verdi.

İskenderun ilçesinde yer alan Buluttepe Mahallesindeki 390 Sokak üzerinde 15 Ocak tarihinde, dershaneden çıkarak evine doğru gitmeye başlayan Berfin Özek’in yolu, ayrılmış olduğu erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından kesilmiş oldu. Çeltik bu karşılaşmada, Berfin Özek’in yüzüne asite benzeyen bir sıvı atarak hızlıca kaçtı.

Berfin, çağrılmış olan sağlık ekipleri tarafından hızlı bir şekilde İskenderun Devlet Hastanesi’ne götürüldü. İlk müdahalesinin yapılmasının sonrasında da hemen Adana Şehir Hastanesi’ne sevki gerçekleştirildi. Yüz kısmında yanıklar meydana gelen Berfin Özek, Yanık Ünitesi içerisinde hızlı bir şekilde tedavi altına alındı. Berfin, görmüş olduğu çok uzun bir tedavinin sonrasında taburcu oldu fakat yüz kısmında ise çok ağır yanık izleri kalmış durumda. Bodrum ilçesinde tedaviye alınmış olan Özek, sağ gözünü yitirdi, geçirmiş olduğu ameliyatla birlikte göz kapaklarının yanı sıra dudağı da tekrardan yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.