Trafik durma noktasına gelmiş durumda

42

İstanbul ilinin tamamında etkili olmaya başlayan sağanak yağış ile birlikte şiddetli bir şekildeki rüzgar yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Gece saatlerinde başlamış olan ve bu zamana kadar süren yağış, mesai bitimi zamanında trafik yoğunluğuna sebep oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin haritası üzerinde trafik yoğunlukları da 18:30 civarına %80’e kadar ulaşmış oldu. Toplu taşıma araçları üzerinde de yoğunluk yaşandığı açık bir şekilde ifade ediliyor. Öte yandan TEM Büyükçekmece bölgesinde gerçekleşmiş olan trafik kazasından dolayı da bir müddet boyunca Edirne yönüne doğru kapanmış olan yol yeniden trafiğe açılmış oldu.

TEM Büyükçekmece bölgesi üzerinde gerçekleşmiş olan kaza esnasında iki tane TIR ile birlikte 1 tane kamyonet kazaya karışmış durumda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde hizmet gösteren bir tane katı atık TIR’ı bariyeri aşıp yol kenarına düşmüş oldu. Olayın yaşandığı yere sağlık ekipleri ile birlikte itfaiye ekipleri yönlendirildi. Kazadan dolayı da yol Edirne yönüne doğru kapanmış oldu. Araçları kaldırmayla alakalı çalışma ise devam etmekte.

Gece saatlerinde başlamış olan ve bu zamana kadar süren yağış, mesai bitimi zamanında da trafik yoğunluğuna sebep oluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi haritası üzerinde trafik yoğunluğu %70’i aşmış bir durumda. Daha sonraki saatler içerisinde de %80’e yaklaşmaya başladı. Toplu taşıma araçları üzerinde de yoğunluk yaşanmakta olduğu ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.