Meteoroloji’den uyarı geldi

16

Meteoroloji tam tamına 10 tane ille ilgili olarak kuvvetli bir şekilde yağış uyarısında bulundu. Kocaeli ilinin yanı sıra Yalova ili ve Sakarya ili içerisinde süren yağışların yarın sabah saatleri itibariyle çok daha kuvvetli olması konusunda bir beklenti varken Adana iliyle birlikte Mersin ilinde devam eden sağanak yağışların da çarşamba gününe dek etkili durumda bulunmasını beklemekte olduklarını ifade etti. Meteoroloji öte yandan Elazığ ilinin yanı sıra Adıyaman ili ile birlikte Malatya ili, Tunceli ili ve ayrıca Bingöl ilinin bugün itibariyle çok daha yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek olduğunu ve Çarşamba gününe dek süreceğini de ifade etti

Genel Müdürlük tarafından yapılmış olan duyuruya bakılırsa, Kocaeli iliyle birlikte Yalova ili ve Sakarya ilinde halen süren yağışların yarın sabah saatleri itibariyle kuvvetli bir durumda bulunması konusunda beklenti var. Söz konusu bu yağmur yağışlarının, çarşamba gününde öğle saatleri itibariyle etkisini yitirmesi konusunda bir öngörü var.

Ankara ilinde etkili durumda bulunan yoğun kar yağışı ise ulaşımı aksatmış bir durumda. Kardan dolayı araçlardan bazıları yolda kalmışken, maddi hasarlı bir şekilde kazalar gerçekleşti. Ankara ilinde sabahın çok erken saatleri içerisinde başlamış olan kar yağışı, öğlene doğru ise etkisini daha da arttırmış oldu. Bazı zamanlarda tipi biçiminde ve lapa lapa yağmaya başlayan kardan dolayı cadde ile birlikte sokaklar komple beyaz renge bürünmeye başladı. Özellikle de yüksek kesimler içerisinde kar kalınlıkları 10 santimetreye kadar ulaşmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.